Při výběru půjček Češi na rady nedávají

Při výběru půjček Češi na rady nedávají

S příchodem koronavirové krize začala drtivá většina Čechů žádat o půjčky, i když není jisté, jak to na pracovním trhu bude v blízké době. Ukázalo se totiž, že byť sebemenší výpadek příjmů může Čechy dostat do nepříjemné situace, ve které nebudou moct hradit své závazky a výdaje. Díky příchodu koronaviru se ukázalo, že Češi postrádají takzvaný hotovostní polštář, který by pokryl jejich životní výdaje, pakliže by k výpadku příjmů došlo. A jelikož hotovostní polštář chybí, Češi v době krize sahají po půjčkách.  

Bohužel se dopouští jedné velké chyby, a sice nenechají si poradit. V mnoha ohledech se mohou postavit na hlavu a dělat věci po svém, ale v případě půjček se to rozhodně nevyplácí. Raději bychom si v případě půjček měli nechat poradit, abychom se nedostali do styku s podvodníky nebo se společností, která nenabízí zrovna výhodné úvěry.  

Na radu dá jen šest ze sta lidí 

Nedávné průzkumy odhalily, že na radu odborníků nebo svých známých dá jen šest ze sta lidí. Co je opravdu velice málo. Nedívají se dokonce ani na recenze na internetu, které taktéž prozradí, co je konkrétní společnost zač.  

Nedávné průzkumy také odhalily, že za finančním poradcem si přišel pro radu jenom každý osmý oslovený, za rodinou si pro radu přišel každý dvanáctý člověk.  

Češi jdou po výhodách 

Češi velice chybují tím, že si nenechávají poradit. Jsou zaslepení výhodami, které jim bankovní a nebankovní společnosti nabízí. Jak ale zmiňujeme, je to obrovská chyba, která se člověku nemusí vyplatit.  

I když se půjčky jeví na první pohled jako velice výhodné a i když jsou člověku nabízeny opravdu fantastické benefity, i za nimi se může skrývat podvodník nebo podvodná společnost. Kdyby si Češi nechávali poradit, zjistili by, že si mají dávat pozor hlavně při čtení smlouvy, kde se nachází nejvíce smyček. 

Další články