Založit si svou vlastní společnost, to je dneska už naprosto běžné. Málokdo ale ví, že velká skupina vlastníků takových společností, jsou vlastně bezdomovci. Přesně toto vyplynulo z analýz, kterou prováděla poradenská společnosti Bisnode. Jak se to vlastně myslí? Jsou majitelé firem opravdu bezdomovci v plném slova smyslu nebo je to jenom metafora?
Dneska se už do podnikání hrne opravdu každý. Není se čemu divit, vždyť mít svůj vlastní podnik mnohdy znamená, že začneme žít podle vlastních představ. Samozřejmě to chce celou řadu vlastností, mezi něž se řadí hlavně trpělivost a vytrvalost, protože velký podnik zkrátka nevyroste za den. A taky to chce mít trvalé bydliště na skutečné adrese, nikoliv na adrese, na níž sídlí radnice.
Přes osm tisíc firem v České republice totiž takové trvalé bydliště má. Znamená to tedy, že společnost řídí podle dokumentů bezdomovec. Pokud i vy máte uvedené trvalé bydliště na radnici města, rychle to běžte pozměnit, protože takové firmy představují do budoucna velké riziko.
Proč jsou větším rizikem?
Z dlouhodobého hlediska se ukázalo, že právě takové firmy, které vlastní „bezdomovci“, jsou nebezpečnější. Velice často se totiž nachází na seznamu nespolehlivých plátců daní. Mnohdy jsou taky postiženi úpadkem, exekucí nebo insolvencí. Trvalé bydliště si možná na radnici takoví vlastníci tedy dávají úmyslně, protože neplánují férově podnikat.
Jelikož tito lidé nejspíše nechtějí sdělit své trvalé bydliště a záměrně se skrývají před jakýmkoliv kontaktováním, například ze strany věřitelů nebo třeba státu. Stejně tak se může jednat o zkrachovalé podnikatele, proto se na tyto firmy neobracejte. Vždy si nejdříve zjistěte jejich trvalé bydliště.
Jedná se o bezdomovce muže či ženy?
Pokud by vás zajímalo, jestli jsou takoví bezdomovci spíše pánové nebo dámy, tak jsou to pánové, a to až z 81 procent.